Nieuwe kans Kamer voor scooterdebat

Nieuwe kans Kamer voor scooterdebat

2 oktober 2015 – Minister Schultz van verkeer is ingegaan op de motie in de Tweede Kamer om te onderzoeken hoe snorscooters in Amsterdam veilig van het fietspad naar de rijbaan kunnen. En om dat mogelijk te maken.

In de Tweede Kamer werd 18 maart van dit jaar een motie aangenomen van de leden Hoogland (PvdA) en Van Veldhoven (D66) die verplaatsing van snorscooters naar de rijbaan mogelijk kan maken. De motie dringt aan op nader onderzoek naar de gevolgen, maar spreekt eveneens de wens uit op basis van deze inzichten zorgvuldige verplaatsing naar de rijbaan in Amsterdam mogelijk te maken. De Kamer verzoekt de minister hierover te rapporteren voor 1 oktober.
De motie kreeg steun van PvdA, D66, SP, GroenLinks, ChristenUnie, SGP, PvdD, 50+ en Klein. Lees hier de volledige tekst van de motie.

Wim Bot van de Fietsersbond reageert verheugd op het aannemen van de motie: “Een onverwacht succes. Op 18 december 2014 nam de Tweede Kamer een motie aan waarin de verplaatsing van de snorscooters naar de rijbaan in Amsterdam naar de prullenmand werd verwezen, mede door de onverwachte steun van de PvdA. Gelukkig is die ongelukkige gang van zaken nu gecorrigeerd. Als Fietsersbond dringen we aan op snelle uitvoering van de motie, zodat de Amsterdamse fietsers eindelijk verlost zijn van die almaar toenemende stroom van scheurende scooters op het fietspad”.

Wij roepen bij deze al onze leden en eenieder die dit leest op om de woordvoerders verkeer van alle partijen uit de TK te bestoken met emails waarin gevraagd wordt zo spoedig mogelijk tot een goed besluit te komen. U kunt hiervoor de bovenstaande vetgedrukte tekst als standaard overnemen of een soortgeluidende tekst, liefst ook nog aangevuld met persoonlijke ervaringen:

Pvda-Duco Hoogland: d.hoogland@tweedekamer.nl
SP-Farshad Bashir: f.bashir@tweedekamer.nl
D66-Wassili Haachi: w.haachi@tweedekamer.nl
CDA-Martijn van Helvert: m.vhelvert@tweedekamer.nl
VVD-Barbara Visser: b.visser@tweedekamer.nl
PVV-Barry Madlener: b.madlener@tweedekamer.nl
GL-Liesbeth van Tongeren: l.vtongeren@tweedekamer.nl
CU-Carla Dik-Faber: c.dik@tweedekamer.nl
SGP-Roelof Bisschop: r.bisschop@tweedekamer.nl
PvdD-Esther Ouwehand: e.ouwehand@tweedekamer.nl
50+ Henk Krol: h.krol@tweedekamer.nl

In blok:

woordvoerders verkeer tweede kamer

Zie ook het artikel in het Parool van maart dit jaar

Terug naar de voorpagina

Lees ook

Raadhuisstraat: graag meer ruimte en veiligheid voor fietsers

We lieten de gemeente weten wat we vinden van de plannen voor de Raadhuisstraat en de Westermarkt. De bedoeling...

Opheffen fietspaden Oranje Loper?

De gemeente wil de fietspaden opheffen langs de De Clercqstraat, Admiraal de Ruijterweg en Jan Evertsenstraat. Die wens is...

Derde fietssliert voor meer ruimte voor fietsers en voetgangers

Ruim 50 fietsers reden in een lange sliert van het Haarlemmermeercircuit naar de Dam voor meer ruimte en Autoluw...